Karu tuba

Karu on väga tugev loom. Tema vägi tuleb metsasaaduste nagu marjade söömisest. Loodu tooted on samuti valmistatud päris loodusest saadud osistest.

Karu oli kõige suurem loom Euroopa ja Siberi metsavööndis. Ühtlasi ainus, kes võis tõusta kahele jalale ja seista nagu inimene. Muuski mõttes oli karu inimese kõige olulisem konkurent või mõjutaja.

Vana aja relvadega ei olnud karu tapmine sugugi lihtne. Ei olnud selge, kas peale jääb metsade asustamisel karu või inimene. Karu austati sedavõrd, et karu tapmise järel peeti karupeiesid. Viimastestki sajanditest on andmeid, et karu on räsinud seda või teist inimest. Karu kultus tuli Eestimaale arvatavasti ida poolt, kus rohkem austatakse karu. Nii oli karu tähtis rohkem idaviikingitele. Metssea kõrval on karu tähtsuselt vähemalt teisel kohal. Karu on muuseas Soome rahvusloom ja tema tegemistest on Eestis vändatud tuntud teleseriaal “Mõmmi ja aabits”.

***

Nüüdsel ajal, kui inimene on loodusest eemaldunud ja maakohtades asustus hõredam, võtab karu oma alad tagasi ja Eestis karude arv kasvab. Nii et karuga arvestada ja teda austada on tänapäeval jälle rohkem põhjust. Kui metsa lähete, siis olete hõlpsasti karul külas ehk kui soovite – karu toas. Ülaltoodud pildil on kujutatud vaid pisike, armas ja noor karu.