Salv on mõistlik valik

marigold-1522592

Salv sobib eestlase praktilisele meelele paremini kui kreem

Miks LOODU vedel salv on ainulaadne, vajalik ja asendamatu?

1. Aitab hoida nahka niiskena, sest moodustab naha pinnale kuivamist takistava kihi ja hoiab kinni loomulikku niiskust, mis on eriti sobilik kuiva naha puhul.

2. Veevabad salvid (erinevalt kreemidest) sobivad külmal hooajal Põhjamaal nahale, sest vesi jahutab ja külmetab täiendavalt.

3. Sobib kasutamiseks nahka kuivatavate tegevuste puhul ja vedelat salvi on lihtsam kanda suurematele pindadele.

4. Sünteetilistest ainetest ja naftakeemiast vaba nahahooldus – salvi vorm ei eelda keerulisi säilitusaineid. Nii saadakse toode eriti õrna ja nõudliku naha hoolduseks.

5. Pumppudelis püsib toode puhas ja ei saastu igakordse kasutamisega.

6. Sõbraliku koostise tõttu sobib eriti õrnale ja eriti kuivale nahale ning väikelastele ja täiskasvanutele ärritust ja sügelust leevendama (Kummelisalv).

7. Iluvaldkonnas kasutamiseks niisutava efekti saavutamiseks, kus salvis oleva toimeaine pikem imendumisaeg on soovitav (Saialillesalv).

8. Mikroobide vastu suunatud kasutus näiteks aknele kalduva naha või muu nahaprobleemi puhul, kus salvi pikem imendumisperiood on soovitav (Kuusevaigusalv, Kadakasalv).

9. Spordi ning liikumisala valdkonda suunatud kasutus, kus salvis peituvad koostisained, mis rahustavad ihu, jõuavad salvi puhul imenduda kauem ja sügavamale (Kanepisalv).

10. Mõned salvid sobivad ekseemiga ja naha verevarustuse parandamisel (Nõgesesalv).

11. Veevaba salv püsib eeldatavalt kauem nahal ja koostisained imenduvad kauem ja sügavamale nahka. Sarjas on palju erinevaid iidse kasutusajalooga osiseid, mida proovida.

12. Toote õline mulje on taotluslik, sest vanim nahahooldus oli iidsetest ja antiiksetest aegadest õliga, millest osiste juurde segamise järel arenes pooltahke tootevorm salv.

13. LOODU salvide aluseks olev mesilasvaha on loodusest pärinev osis, mis sisaldab näiteks vitamiini A, mis on oluline naha kasvuks.

NB! Vedelad salvid on pakendatud hügieenilisse valgesse pumppudelisse!

Jaanuaris 2023 kehtib mõnedele vedelatele salvidele meie veebilehel soodushind -30%, mis annab võimaluse lihtsamalt proovida vedelate salvide kasutust. Ja see ei ole veel kõik! Iga loodu.ee veebipoe tellija saab jaanuaris kauba peale Naistepunasalvi! Sooduspakkumisel tooted leiab siit!

***

Salv kipub nahahooldustootena tänapäeva kiirustavas ja pinnapealses maailmas jääma teenimatult kreemi varju. Salv nõuab rohkem aega ja süvenemist. Loodu salvide eripära on vedela salvi vorm, mis võib tunduda arusaamatult õline. Kuid salv olemuslikult ei sisalda suures koguses vett ja põhinebki rasvadel või teisiti öeldes ka õlidel. See tähendab, et kasutuskogemus erineb oluliselt kreemidest, mis imenduvad või hoopis aurustuvad kiiresti nahalt. Salv jääb selle asemel nahale püsima, mis meie arvates on hea. Nii kestab toimet omavate osiste toime nahal kauem ja salvist võib rohkem kasu olla. Kui on vaja muud tegema hakata, oleme soovitanud üleliigne salv ära pühkida. Teine võimalus on kasutada salvi õhtuti. Salv sobib pigem kindla paikkonna hooldamiseks ja mitte terve keha sissemäärimiseks. Loodu vedelat salvi on siiski kergem nahale kanda kui väga kõva salvi versiooni.

Kõigil ei pruugi olla kogemust rasval või õlil põhineva salviga nahal. See ei ole midagi enneolematut.  Nüüd on paras aeg meenutada Aasia maade iluhoolduse tõde, mille järgi tuleb kauniduse saavutamiseks teistele hooldusetappidele eelnevalt nägu õliga puhastada. Õliga naha puhastamine on sellepärast mõttekas, et naha poolt loomulikult toodetavad ained põhinevad samuti rasvadel. Vett sisaldava kreemiga rasva lahustamine ja puhastamine ei õnnestu. Õliga on see võimalik ja olemas on näopuhastusõlid, mis suudavad lahustada rasu, meiki ja mustust. Sama võib öelda õlidel põhinevate Loodu salvide kohta, mis suudavad lahustada rasu, tungida seetõttu paremini naha pooridesse ning imenduda. Rasva sisaldava salviga naha töötlemine ei kuivata liigselt nahka.

Aasia kosmeetika lähenemisviisis on eriti õlipuhastusega silma paistnud niinimetatud korea nahahooldus, mis tõi naha õlipuhastuse mujale maailma. Kuna Aasias on hinnas hele ja veatu nahk, siis on puhastus oluline. Aasia nahahoolduse mõtteviisi järgi tuleb saavutada nahakihtide niisutamine. Seal ei ole niivõrd olulised otseselt ilutooted kuivõrd tooted naha hea seisundi eest hoolitsemiseks, sest kui nahk on heas seisus, siis ei ole vaja nii palju otseselt ilutooteid. 

Salv on tunduvalt vanem tootevorm kui kreem. Salv on tõsisem, püsib kauem naha pinnal ning toimib seega kauem. Kreem sisaldab erinevalt salvist suurel määral vett ja veel on omadus kiiresti kuivada. Pärast vee kuivamist võib kreemiga hooldatud nahk olla hiljem veel kuivem kui varem. Rasvainet sisaldav salv aitab pigem moodustada nahale kihti, mis hoiab enese all kinni naha loomulikku niiskust. Nii soovitatakse salvi, mitte kreemi, eriti kuiva nahaga ja vähese rasuga inimestele. Salvi loetakse eelistatud lahenduseks haavandilise ja lõhenenud naha ning pragunenud huulte puhul.

Meie arvates sobib salv eestlase praktilise meelega paremini kui kreem. Põhjamaade rahvatarkus tunneb samuti salvi, mitte kreemi. Põhjamaal elades on salvil veel üks eelis kreemi ees. Kui suur osa aastast on õues külm, siis katmata naha või huulte märjaks tegemine õues võib tuua kaasa külmetumise ja isegi jäätumise. Rasvadel põhinev salv külma ilmaga jääkristalle ei moodusta.

Loodu salvid sisaldavad toimeainena erinevaid traditsioonilise kuulsusega looduslikke osiseid, on sünteetikavabad, ei sisalda naftakeemiat ja lõhnaaineid.

Meie usume loodusse.

***