Gojiõli

7.20

  • Näonaha pindmist niiskust siduv ja toitev õli kuivale nahale
  • Näonahka taastav
  • Goji marjad
  • Sünteetika- ja lõhnaainetevaba
  • Suurus 15 ml
Kasutamine:

Kanda vajalikesse kohtadesse näo- või muule nahale. Pumbata õhtul eelnevalt puhastatud nahale aplikaatori abil mõned tilgad Gojiõli õrnalt masseerides. Peale 15 minutilist toimimist võib vajadusel liigse õli vatipadjakesega eemaldada.

Koostis:

rapsiõli, viinamarjaseemneõli, hariliku taralõnga ekstrakt.

Koostisosad INCI nimedega

Brassica Napus Seed Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Lycium Barbarum Fruit Extract.

Detailne kirjeldus:

Gojimarjad pärinevad Hiinas kasvava taime harilik taralõng (Lycium barbarum) okste küljest. Tänapäeval tunnustatakse gojimarju supertoiduna ja kasutatakse kosmeetikas ilu eesmärgil. Gojimarjade populaarsus on tõusuteel seoses vanade traditsioonide au sisse tõstmisega. Milles siis seisneb gojimarjade unikaalsus?

Legendi kohaselt külastas üks Hiina arst üle 2000 aasta tagasi üht küla, kus elasid ainult üle saja aasta vanad inimesed. Selgus, et nad jõid vett kaevust, kuhu langesid goji-marjad, millised eritasid kaevuvette eluiga pikendavaid aineid. Siis õppisid inimesed gojimarja väärtustama uskudes, et see pikendab elu ja aitab saavutada ilu nii, et seda hakkasid tarvitama noored naised ning taim teenis ära nooruse lätte aunimetuse.

Traditsioonilise hiina meditsiini raames märgiti gojimarjade väe kasutust Li Shizheni poolt raamatus „Farmakopeedia alused“ juba aastal 1578 ja vähemalt sellest ajast on gojimarjadel tähtis koht hiina traditsioonilises meditsiinis ning kultuuris. Vana-Hiina „Traktaat taimedest ja nende omadustest“ mainib gojimarjade võimet taastada keha vedelikuvarusid ja noorendada nahka. Mis oleks sobivam koostisosa kosmeetikatootest näoõlile?

Tänapäeval on leitud gojimarjadest antioksüdante ja mineraale, mis pärinevad kasvatamiseks kasutatud pinnasest. Gojimarjades sisalduvad antioksüdandid on osutunud olevat sobivad paikselt vananeva naha eest hoolitsemiseks võideldes oksüdatiivse stressi ja vabade radikaalidega. Peale gojiekstraktiga töötlemist leiti rakkudes superoksiidi dismutaasi antioksüdatiivse toime olulist tugevnemist. Lisaks omistatakse gojimarjadele nahale meeldivat heledamat ja ühtlasemat tooni andvat efekti seoses melaniini sisalduse vähenemisega. Toetab kollageeni tootvate rakkude elutegevust ning ergutab DNA sünteesi ehk rakkude uuenemist. Kollageen annab nahale noorusliku ja elastse vormi.

LOODU Gojiõli on ideaalne näonahka taastav näoõli, kui on vaja võidelda naha vananemisilmingutega ning leida sobiv nahahooldustoode. Toode on vaba sünteetilistest ja lõhnaainetest. LOODU Gojiõli sisaldab veel kerget viinamarjaseemneõli, mida kosmeetikatööstuses kasutatakse naha käegakatsutava niiskuse ja pehmuse saavutamiseks. Kandke vajalikesse kohtadesse näo- või muule nahale.

Gojimarjad on teeninud ära nooruse lätte aunimetuse ning omavad unikaalset antioksüdantide mõju tugevdavat toimet, mis aitavad säilitada nahas kollageeni ning selle nahale ilu andvat efekti. Viinamarjaseemneõli on kiiresti imenduv, nahka niisutav ja pehmendav, pidurdades vananemisilminguid. Rapsiõli polüküllastumata rasvhapped toetavad naha keramiidide ja kollageeni moodustumist nahas ning hoiavad seeläbi ülal naha tervet struktuuri, lisaks on rapsiõlis sisalduv E-vitamiin nahale kasulik antioksüdant.

Osiste kohta lähemalt loe siit:

Goji, Viinamari, Rapsiõli.