Mesilasvaha

Mesilasvaha sisaldab bioloogiliselt aktiivseid flavonoide ja annab palsamile meeldiva katvuse huultele. Tähtsaim mesilasvaha flavonoid on krüsiin, mis toetab rakkude kasvu, on mikroobidevastase toimega ja vähendab põletikku. Sobib seetõttu haavandite, atoopilise dermatiidi ja psoriaasi puhul. Mesilasvaha aitab vähendada huulte kuivamist ja säilitada huultes niiskust tänu rasvhapete estritele ja pikaahelalistele alkoholidele. Koostises olev beetakaroteen muutub organismis A-vitamiiniks, mis aeglustab kollageeni lagunemist ja ergutab naharakkude pooldumist soodustades huulte pinna taastumist. Mesilasvahas sisalduvad steroolid vähendavad huulte pinna kuivamist ja sobivad naha atoopilise dermatiidi puhul. Loob naha pinnale kihi, mis hoiab niiskust kinni.

Nahahoolduses kasutatakse enamasti nahale bakterite ja välismõjude vastu kaitsekihi moodustamiseks naftasaadustest pärinevaid koostisosi. Mesilasvaha on selleks sama hea, kuid on naturaalsem ja looduslähedasem. Naturaalsuse eelistuse tõttu kasutatakse mesilasvaha sagedamini beebidele mõeldud toodetes.

Teine suur põhjus, miks mesilasvaha kosmeetikas kasutatakse, on mesilasvaha võimekus anda nahale kantavale tootele niiskust kinni hoidev ja vee aurumist takistav omadus.

Kolmas oluline mesilasvaha erijoon on, et see aitab nahahooldustoodetes veel ja rasval seguneda. Seda omadust kasutatakse meigitoodetes veel ja rasval põhinevate toodete üheaegse kasutamise saavutamiseks. Mõned kosmeetikatooted ei sobi kasutamiseks väga kuival nahal, kuid koos mesilasvahaga on kogemus parem. Peale selle omab mesilasvaha kosmeetikas toodet paksendavat mõju, kuid ei ole ise nahapoore ummistav.

Mesilasvahas sisalduv beetakaroteen muundub rakkudes A-vitamiiniks, mis toetab naharakkude uuenemist ja niiskusesisalduse taastumist. See tähendab, et mesilasvaha võib aidata kaasa naha noorenemisele. Mesilasvaha antioksüdantsed omadused aitavad samuti takistada naha vananemist.

Mesilasvaha antibakteriaalsed omadused teevad mesilasvaha sisaldavatest toodetest hea valiku aknega, psoriaasiga ja ekseemiga naha eest hoolitsemiseks. Mainitakse mesilasvaha võimet vähendada naha sügelust ning põletikuvastast toimet, mis vähendab punetust ja paistetust. Mesilasvahaga tooted on tuntud beebide mähkmeärrituse puhul kasutamiseks. Siin võib meelde tuletada LOODU Kummelisalvi. Märgitud on sobivust kasutamiseks naha abrasioonide puhul. Selles osas võiks eriti hästi sobida mesilasvaha sisaldav LOODU Kuusevaigusalv.

Ajaloos on mesilasvaha sisaldavaid salve kasutatud äärmiselt pikka aega. Niisuguseid salve valmistati juba Vana-Egiptuses ja Vana-Rooma arst Galenus märkis aastal 150 üles mesilasvahast, oliiviõlist ja roosiõlist valmistatava salvi retsepti. Saadud salvi kasutati naha pehmendamiseks ja niisutamiseks. Lisaks täheldati jahutavat toimet ja seda salvi kutsuti jahutavaks salviks – Unguentum Refrigerans.

Eriti heaks peetakse mesilasvaha toodetes, kus see aitab kaitsta nahka halbade ilmaolude eest nagu LOODU Huulepalsam või LOODU Hanerasvasalv. Mesilasvaha toote koostises moodustab tuule ja külma eest kaitsva kihi ja samal ajal aitab segul püsida kauem nahal. See teeb mesilasvahast hea koostisosa põhjamaa inimese kosmeetikatootes. Kõik LOODU salvid sisaldavad mesilasvaha.

Mesilasvaha on leitud hea olevat samuti kätel kasutatava salvi koostises, kus selle eesmärgiks on püsiva toimega niisutada ja pehmendada. Eriti väga kuivale nahale.

Mesilasvaha hulgalised ajaproovile vastu pidanud kasulikud omadused lubavad meil arvata, et mesilasvaha sisaldavad tooted võiksid sobida kauni naha saavutamiseks mõeldud regulaarselt kasutatavate toodete valikusse.

Astelpajusalv Hanerasvasalv Huulepalsam Kadakasalv Käpasalv Kanepisalv Kummelisalv Kuusevaigusalv Naistepunasalv Ninasalv Nõgesesalv Sookailusalv Tõrvasalv

oil-4262839_640